reede, 18. november 2016

Ülesanne 2: Haridustehnoloogiliste pädevuste hindamine

Ülesande esimeses pooles tuli mul hinnata oma haridustehnoloogilist pädevust 5-palli süsteemis. Minu hinnangut endast saad vaadata SIIT.
Kui välja tuua pädevusi, mis ma peaksin veel täiendama ja paremuse poole lihvima, siis peaksin ma siia kogu enese hindamise lehe ümber kirjutama. Seda ma siiski tegema ei hakka. Lihtsuse mõistet järgides, järjestan nad nii, et esimene nimekirjas vajab kõige rohkem täiendamist ja viimane kõige vähem.
  1. Tööalasesse arengusse ja eestvedamisse panustamine.
  2. Digiajastu õpikogemuste ja hindamise kujundamine ning arendamine.
  3. Õppija õppimise ja loomingulisuse toetamine ning innustamine.
  4. Töö- ja õppeprotsesside kujundamine digiajastul.
  5. Digitaalseks kodanikuks olemise toetamine ja vastutus. 
Kes täpsemalt näha tahab, peab mu hinnangulehe avama ja sealt lugema :)

LISA!

Nüüd olen ma aga nagu väike laps kommipoes või mänguasjapoes, kellele on lubatud valida üks kõik mis asi. Aga valik on nii suur, et ma lihtsalt istun ja vaatan või jooksen ühe riiuli juurest teise juurde. Ega pole kerge valida, kui tunned, et vajad kõikides asjades täiendamist. Lihtsam on võtta nii nagu ette on antud. Või mis?

Hetkel suudaksin ma eelistada ja sooviksin esmajoones läbi teha II moodulit (Õpikeskkonna ja hindamise kujundamine digiajastul). Miks? Kuna selle mooduli käigus õpiksin tundma, milline õppijja oleksin ma ise ja millised oleks minu õpilased. Ma saaksin paremini (ehk siis juhendamisega) tutvuda erinevate digivahenditega ning selle läbi saaksin muuta oma õpilaste õpikeskkonda rikkamaks ja huvitavamaks, samas unustamata vanat ja traditsioonilist.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar